Bugun yurtimizdagi barcha umumiy oʼrta maktablarda joriy oʼquv yilining soʼnggi qoʼngʼirogʼi jarangladi. 392 ming nafarga yaqin yoshlar maktab bilan xayrlashib, mustaqil hayotga qadam bosmoqdalar. Shu munosabat bilan Oʼzbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoev umumiy oʼrta taʼlim maktablarining bitiruvchilariga murojaat yoʼlladi.
Barcha maktablarda tashkil etilgan soʼnggi qoʼngʼiroq tadbirida bu murojaat bitiruvchi yoshlarga oʼqib eshittirildi.
Shahrimizdagi 2-umumiy oʼrta maktabda ham soʼnggi qoʼngʼiroq tadbiri tantanali ravishda oʼtkazildi. Unda faxriy mehmon sifatida TDTU Olmaliq filiali rahbarlari ishtirok etishdi. Filial Oʼquv ishlari boʼyicha direktor oʼrinbosari, texnika fanlari boʼyicha falsafa doktori O.Аbdiev davlatimiz rahbarining bitiruvchilarga murojaatini oʼqib eshittirdi.

Сегодня в средних школах нашей страны прозвучал последний звонок в текущем учебном году. Около 392 тысяч молодых людей прощаются со школой и вступают в самостоятельную жизнь. В связи с этим президент Республики Узбекистан Ш.М.Мирзиеев обратился к выпускникам общеобразовательных средних школ.
📌 На мероприятии «Последний звонок», организованном во всех школах, это обращение было зачитано выпускникам.
📌 Мероприятие «Последний звонок» также торжественно состоялось во 2-й общеобразовательной средней школе нашего города. На нем присутствовали руководители Алмалыкского филиала ТГТУ в качестве почетных гостей. Заместитель директора филиала по воспитательной работе, доктор философии по техническим наукам О.Абдиев зачитал обращение главы государства выпускникам.
📌 Мы верим, что стремящиеся к успеху молодые люди, стоящие на пороге большой жизни, будут действовать как единая большая сила.