Flat Preloader Icon Loading...
Har yili may oyining uchinchi yakshanba kuni kon va metallurgiya sanoati xodimlari bayrami  nishonlanadi. Kasb bayramini soha mutaxassislari ko‘tarinki kayfiyat va mehnatdagi natijalari bilan qarshi olishadi.
Soha uchun yetuk kadrlar tayyorlashga munosib hissa qo‘shayotgan, kon – metallurgiya yo‘nalishi bo‘yicha ilmiy izlanishlar olib borayotgan TDTU Olmaliq filialining bir guruh vakillari respublikamizning yetakchi metallurgiya korxonalari rahbariyati tomonidan taqdirlandilar.
“O‘zbekko‘mir”AJ tomonidan filial direktori A.U.Samadov “Konchilik shuhrati” 2-darajali, KI kafedrasi katta o‘qituvchisi I.S.Ibragimov 3-darajali ko‘krak nishoni bilan;
“NKMK” AJ tomonidan Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari D.B.Xoliqulov “Konchilik shuhrati” 2-darajali, Metallurgiya kafedrasi dotsenti N.M.Asqarova  3-darajali ko‘krak nishoni;
“OKMK” AJ tomonidan O‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari O.X.Abdiev 2-darajali, KI fakulteti dekani O.A.Xasanov 3-darajali ko‘krak nishonlari bilan taqdirlandilar.

💥 Каждый год в третье воскресенье мая отмечается праздник работников горнодобывающей и металлургической промышленности. Профессиональный праздник специалисты встречают с приподнятым настроением и результатами в труде.
💥 Группа представителей Алмалыкского филиала ТГТУ, которая вносит достойный вклад в подготовку кадров для отрасли, проводит научные исследования в области горного дела и металлургии, была награждена руководством ведущих металлургических предприятий нашей республики.
Награждены директор филиала А.У.Самадов нагрудным знаком «Горная слава» 2-й степени, старший преподаватель кафедры ГД И.С.Ибрагимов с нагрудным знаком 3-й степени от «Узбеккумир»;
Заместитель директора по Научной работе и инновациям Д.Б.Холикулов награжден нагрудным знаком «Горная слава» 2-й степени, доцент кафедры металлургии Н.М.Аскарова нагрудным знаком 3-й степени от АО «НКМК»;
Заместитель директора по Учебной работе О.Х.Абдиев 2-го разряда, декан факультета ГД О.А.Хасанов были награждены нагрудным знаком 3-й степени от АГМК,